GIDAS PO PAINŲ VEIDO RŪGŠČIŲ PASAULĮ

Žodis ,,rūgštis" asocijuojasi su burbuliuojančių mėgintuvėlių vaizdais laboratorijoje ir sukelia mintis apie baisius cheminius nudegimus. Tačiau, kai rūgštys naudojamos tinkamos koncentracijos, jos iš tikrųjų yra vienos iš naudingiausių odos priežiūros ingredientų. Tai stebuklingos priemonės, naudojamos kovojant su spuogais, raukšlėmis, senatvinėmis dėmėmis, randeliais ir netolygiu odos atspalviu. Tačiau rinkoje tiek daug rūgščių, kad gali atrodyti, jog sunku prisiminti, kokias ir kam naudoti, bei kokius produktus pirkti. Prieš tai reikia žinoti, nuo ko pradėti.

Rūgštys gali sumažinti odos pH lygį. Sumažinant pH lygį, oda tampa rūgštinė. Tai padeda pašalinti negyvas odos ląsteles. Tai tarsi ištirpdo klijus, kurie sulaiko sausas ląsteles odos paviršiuje. Dvi dažniausiai odos priežiūrai naudojamos rūgštys yra alfa hidroksirūgštys (AHA) ir beta hidroksirūgštys (BHA). AHA rūgštys yra vandenyje tirpūs junginiai, kurie dažnai naudojami kaip eksfoliantai. Alfa hidroksirūgštys yra bene dažniausiai odos priežiūroje naudojamas ingredientas, skirtas saulės dėmėms, pigmentacijai, odos tekstūrai ir tonusui pagerinti, smulkioms raukšlelėms naikinti.

Tuo tarpu BHA rūgštys tirpsta riebaluose, todėl gali prasiskverbti į užsikimšusias poras ir giliai išvalyti odą. Jos gali padėti riebesnei ir į spuogus linkusiai odai atverti užsikimšusias poras.

Salicilio rūgštis priskiriama BHA rūgščių grupei. Ji padeda kovoti su spuogais, jų paliktais randais, išsiplėtusiomis užsikimšusiomis poromis ir pigmentinėmis dėmėmis. Grožio prekių parduotuvėse įprastai rasite produktų, kurių sudėtyje yra 0,5-2% šio stebuklingo ingrediento koncentracijos.

Produktai su salicilio rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. SVR SEBIACLEAR MICRO-PEEL JAUTRIOS, PROBLEMINĖS ODOS MIKROŠVEITIKLIS, 150 ML.
2. MATH SCIENTIFIC ANTI-ACNE SOS AKTYVUSIS SERUMAS ANT SPUOGŲ, 15 ML.
3. EKSEPTION SALICYLIC POWDER CLEANSE & PEEL ENZIMINIS PRAUSIKLIS SU SALICILIO RŪGŠTIMI, 180 G.

Glikolio rūgštis priskiriama AHA rūgščių grupei ir yra išgaunama iš cukranendrių. Glikolio rūgštis yra puikus eksfoliantas. Veikdama raginį (išorinį) odos sluoksnį, ji padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir atskleisti po jomis esančius naujesnius, šviesesnius sluoksnius. Ši rūgštis drėkina odą, ją minkština, pagražėja odos spalva.

Produktai su glikolio rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. SKEYNDOR MYMASK FRUIT JAM – ODĄ ATNAUJINANTI, ŠVEIČIAMOJI VEIDO KAUKĖ, 50 ML.
2. SESDERMA ACGLICOLIC LIPOSOMINIS SERUMAS SU GLIKOLIO RŪGŠTIMI, 30 ML.
3. ODA AKTYVUSIS PRAUSIKLIS SU GLIKOLIO RŪGŠTIMI 7%, 200 ML.

Hialurono rūgštis yra natūraliai odoje esanti cukraus molekulė, kuri padeda surišti vandenį su kolagenu ir sulaikyti jį odoje, todėl oda atrodo putlesnė, gaivesnė ir labiau sudrėkinta. Tarp visų savo savybių, hialurono rūgštis turi ypatybę išlaikyti didelį kiekį vandens. Savyje ji gali talpinti net tūkstantį kartų didesnę vandens masę negu jos pačios masė. Ką tai duoda? Hialurono rūgštis tampa svarbiausia medžiaga, kuri užtikrina odos ir kitų audinių drėgmę. Pakankama drėgmė suteikia gyvybingumą, elastingumą ir jaunatviškumą.

Produktai, su hialurono rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. SVR [B3] AMPOULE HYDRA DRĖKINAMASIS KONCENTRATAS, 30 ML.
2. LECLER INTENSE HYDRATION INTENSYVIAI DRĖKINANTI ŠILKINĖ LAKŠTO KAUKĖ VEIDUI, 1 VNT.
3. SESDERMA HIDRADERM HYAL VEIDO KREMAS, 50 ML.

Vitaminas C, dar žinomas kaip L-askorbo rūgštis - vandenyje tirpus vitaminas. Vitaminas C laikomas vienu geriausių rinkoje esančiu senėjimą stabdančiu ingredientu, kuris padeda išlaikyti glotnią, tolygią ir švytinčią veido odą. Be viso vitaminas C saugus naudoti daugumai odos tipų, skaistina, drėkina odą, mažina raudonį, tamsius ratilus aplink akis, naikina pigmentines dėmes, skatina kolageno gamybą ir neleidžia odai suglebti.

Produktai su vitaminu C, kurie gali Tau patikti:
1. SESDERMA C-VIT INTENSYVAUS SERUMO AMPULĖS, 10x1,5 ML.
2. EKSEPTION HYALURONIC VITAMIN C DRĖKINANTIS VEIDO SERUMAS SU VITAMINU C, 70 ML.
3. SKEYNDOR VITAMIN C HYDRA COMFORT FOUNDATION DRĖKINANTIS MAKIAŽO PAGRINDAS SU VITAMINU C, 30 ML.

Pieno rūgštis, tai drėkinanti alfa hidroksirūgštis (AHA), paprastai gaunama iš pieno, tačiau yra ir veganiškų alternatyvių šaltinių, pavyzdžiui, fermentuotas kukurūzų krakmolas, burokėliai ir kiti, daug cukraus turintys, maisto produktai. Sintetinių šios sudedamosios dalies formų dažnai randama pilinguose ir serumuose. Pieno rūgštis šviesina, glotnina ir lygina odą, bei suteikia jai stangrumo. Ji padeda sumažinti smulkių linijų, raukšlelių ir tamsių dėmių atsiradimą. Ši rūgštis turi šveičiamąjį poveikį, nes atpalaiduoja jungtis tarp negyvų odos ląstelių.

Produktai su pieno rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. ODA AKTYVUSIS PRAUSIKLIS SU PIENO RŪGŠTIM 5%, 200 ML.
2. EKSEPTION TRIPLE ACID PEELING MASK TRIJŲ RŪGŠČIŲ KREMINĖ VEIDO KAUKĖ, 100 ML.
3. ODA STANGRINAMASIS VEIDO KREMAS SU PIENO RŪGŠTIM, 50 ML.

Gintaro rūgštis yra antimikrobinis junginys, gaunamas iš gintaro arba cukranendrių, taip pat jis natūraliai gali būti randamas augalų ir gyvūnų audiniuose. Tai nėra šveičiamoji rūgštis, tokia kaip alfa ar beta hidroksirūgštis. Geriausia gintaro rūgštį priskirti tai pačiai stovyklai kaip ir hialurono rūgštis. Gintaro rūgštis pasižymi antimikrobinėmis, drėkinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis ir skatina ląstelių atsinaujinimo procesą.

Produktai su gintarop rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. ODA AKTYVUSIS PRAUSIKLIS SU GINTARO RŪGŠTIMI, 200 ML.

Ferulo rūgštis yra augalinės kilmės antioksidantas, dažniausiai naudojamas odos senėjimą stabdančiose odos priežiūros produktuose. Jos natūraliai randama įvairiuose maisto produktuose, pvz: sėlenose, avižose, ryžiuose, baklažanuose, citrusiniuose vaisiuose ir obuolių sėklose. Ferulo rūgštis sulaukė didelio susidomėjimo dėl savo gebėjimo kovoti su laisvaisiais radikalais ir kartu didinti kitų antioksidantų, pavyzdžiui, vitaminų A, C ir E, veiksmingumą.

Produktai su ferulo rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. EKSEPTION FERULIC ACTIVATOR AKTYVUOJAMASIS NAKTINIS KREMAS SU FERULO RŪGŠTIMI, 30 ML.
2. SESDERMA FERULAC POWER ANTIOKSIDACINĖ VEIDO DULKSNA, 30 ML.
3. SESDERMA FERULAC LIPOSOMINIS SERUMAS, 30 ML.

Retinolis yra vitamino A forma. Dažniausiai naudojamas ir labiausiai ištirtas senėjimą stabdantis junginys, galintis sumažinti smulkias linijas ir raukšles. Retinoidai mažina smulkias linijas ir raukšleles didindami kolageno gamybą. Jie taip pat skatina kraujagyslių atsinaujinimą, todėl odos atspalvis susilygina. Be to, jie padeda naikinti senatvines dėmes ir sušvelninti šiurkščias odos vietas. Vis dėlto, pirmiesiems rezultatams pasiekti, prireiks nuo trijų iki šešių mėnesių reguliaraus naudojimo, o geriausi rezultatai pasiekiami po 6-12 mėnesių. Kadangi retinoidai gali sukelti odos sausumą ir sudirginimą, gydytojai dažnai rekomenduoja iš pradžių juos naudoti tik kartą per savaitę. Dieną būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes retinoidai padidina odos jautrumą saulės šviesai.

Produktai su retinolio rūgštimi, kurie gali Tau patikti:
1. MATH SCIENTIFIC RETINOL+ PADIDINTO SKVARBUMO INKAPSULIUOTAS RETINOLIO SERUMAS, 15 ML.
2. SESDERMA FACTOR G REGENERUOJANTIS, JAUNINANTIS PAAKIŲ KREMAS, 15 ML.
3. ODA JAUNINANTIS KREMAS SU RETINOLIU IR PEPTIDAIS, 50 ML.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis