NIACINAMIDO NAUDA MŪSŲ ODAI IR ORGANIZMUI

Niacinamidas (sinonimas nikotinamidas) - tai viena iš dviejų Vitamino B3 formų, kuri yra stabili ir tirpi vandenyje. Šis itin efektyvus ingredientas, atrastas dar 1935 m., puikuojasi ir PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) Svarbiausių Gydomųjų Medžiagų Sąraše.

Niacinamidas puikiai tinka praturtini drėkinamuosius kremus tiek veidui, tiek kūnui, randamas kremuose, serumuose, losjonuose. Niacinamidas – tai vienas iš ingredientų, kuris už palyginus nedidelę kainą gali duoti itin gerus rezultatus.

Saugus naudoti net kombinuojant su tokiais aktyviais ingredientais kaip vitaminas C ar retinolis. Žinoma, prieš kiekvienos veikliosios medžiagos naudojimą rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Tinka naudoti sausai odai, egzemai, melazmai, aknei, riebiai odai, hiperpigmentacijoms, net rožinei, kuri yra reikalaujanti itin atidžios priežiūros. Didina drėgmę, skatina kolageno gamybą, odos sudirgimą. Beje, tai vienas iš ingredientų, kuriuos saugu naudoti bei nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Įdomios studijos Japonijoje dėka buvo pastebėta, jog pacientai, turintys riebią odą ir aknę bei naudoję 2% niacinamidą išoriškai, jo dėka 2-4 savaičių bėgyje pastebėjo ryškiai sumažėjusį sebumo išskyrimo kiekį, naujų spuogų atsiradimą.

Kai kurių tyrimų duomenimis, niacinamido efektyvumas aknės atveju prilygsta antibiotiko klindamicino efektyvumui. Didelis pliusas – niacinamidas, priešingai nei klindamicinas, neturi rizikos sukelti ant odos gyvenančių bakterijų rezistentiškumo.

Žmonės, naudojantys niacinamidą, turi mažesnę riziką bėgant metams ne tik matyti veidrodyje priešlaikinio senėjimo požymius, bet ir išsivystyti odos vėžiui. Tai stipriai susiję su šio ingrediento gebėjimu mažinti UV žalą tiek epidermyje, tiek dermyje, o ką jau kalbėti apie vieną didžiausių šių dienos priešų – oksidacinį stresą. Niacinamidas yra vienas geriausių pagalbininkų įveikti laisvųjų radikalų sukeltą oksidacinį stresą.

Ne visi žino ir nepaprastai didelę niacinamido svarbą mūsų visam organizmui, ne tik odai. Šį vitaminą guaname su maistu (riešutais, grybais, pienu, žaliosiomis daržovėmis, žuvimi, paukštiena) arba papildų forma ir jis reikalingas normaliam mūsų organizmo funkcionavimui. Dalyvaudamas mūsų ląstelių energijos centro - mitochondrijų gamyboje ir būdamas puikiu antioksidantu, niacinamidas puikiai tinka neurodegeneratyvinių, inkstų lėtinių ligų, melanomos, netgi cukrinio diabeto prevencijai. Tuo tarpu liga, kuri pasireiškia dėl ženklaus vitamino B3 trūkumo, vadinama pelagra. Jos metu stipriai streikuoja tų organų funkcija, kuriems ši veiklioji medžiaga yra itin svarbi: prasideda stiprūs odos uždegiminiai procesai, virškinimo sutrikimai ir demencija.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis