Tags

Recent Articles

VIDINIS GROŽIS: PATARIMAI, KAIP LABIAU PASITIKĖTI SAVIMI + TESTAS

Mūsų išorinis grožis yra svarbus – mes prausiamės, kvepinamės, tvarkomės nagus, valome dantis, perkame kosmetiką ir darome įvairias procedūras. Tačiau kartais atrodo, kad negana – kiti atrodo gražiau, kiti skaniau kvepia, stilingiau rengiasi ir taip toliau. Nejuntame tos vidinės pilnatvės ir nesame savimi pilnai patenkintos. Rugsėjo mėnesį nusprendėme dedikuoti vidinio grožio ir atsipalaidavimo ritualų puoselėjimui, todėl labai norime atkreipti dėmesį į pasitikėjimą savimi ir vidinio grožio puoselėjimą.

Kaip vidinis grožis susijęs su pasitikėjimu savimi?

Mūsų nuomone, vidinis grožis yra ramybė ir taika su savimi bei aplinka. Kuomet nekonfliktuojame, nepavydime ir esame susikoncentravę į savęs tobulinimą – esame gražiausios moterys. Pasitikėti savimi – žinoti, kad esate pakankamai graži, pakankamai protinga, išmintinga, mylinti ir nuostabi. Suprantate, kad gyvenimas – ne varžybos, nelyginate savo kelio su kitų ir mokate padėkoti sau už asmeninius pasiekimus. Tiek pasitikėjimas savimi, tiek vidinis grožis yra susiję, nes tai yra dalykai, kurie iš tikrųjų išskiria mus iš minios ir padeda pasiekti išsikeltus tikslus.

Norime pasidalinti keletu patarimų kaip galite pradėti ugdyti ar sustiprinti pasitikėjimą savimi ir tokiu būdu puoselėti savo vidinį grožį.

1. NUSTOKITE LYGINTI SAVE SU KITAIS

Oi, kaip lengva šiais laikais lyginti save, savo gyvenimą su kitais – juk turime socialinius tinklus, kuriuose per dieną galime pamatyti kaip gyvena milijonai kitų žmonių. Tačiau verta nepamiršti – socialiniai tinklai neatspindi realybės, todėl juose lygintis visai nereikėtų. Ten mes kuriame idealius gyvenimus, kurie kartais net neturi nieko bendro su tuo, kaip išties jaučiamės ir gyvename.

Jeigu pagaunate save besilyginant su savo draugėmis ir draugais, vyru, seserimi ar broliu ar kitu žmogumi – sustabdykite save. Sąmoningai sustokite lyginti, nuraminkite pavydą ir tuojau pat prisiminkite savo laimėjimus, pasiekimus ir įveiktas negandas. Pagirkite save, prisiminkite kur buvote ir kur dabar esate. Susitelkite į savo, o ne kitų gyvenimą. Kiekvienas iš mūsų per gyvenimą eina supamas skirtingų aplinkybių, skirtingų negandų ir turime susidoroti su visiškais kitokiais iššūkiais, todėl net mažas laimėjimas yra Jūsų asmeninis pasiekimas, kuriuo turite didžiuotis ir suprasti, jog gyvename per daug skirtingai, kad galėtume matuoti savo sėkmę lyginant su kitų sėkme.

2. APSUPKITE SAVE POZITYVIAIS ŽMONĖMIS

Galbūt jau laikas nutraukti ryšį su žmonėmis, kurių draugijoje jaučiatės nepilnavertiška. Mus supantys žmonės gali paveikti mūsų sprendimus, savijautą ir, žinoma, pakylėti arba sutrypti mūsų pasitikėjimą savimi. Ar žmonės, su kuriais jūs bendraujate, randa už ką jus pagirti ar padėkoti? Ar jie nuoširdžiai paklausia ir išklauso kaip Jums sekasi, o gal tik kalba apie save? Palaikykite ryšį tik su tais žmonėmis, kurių draugijoje jaučiatės gerai, kurie siekia savo tikslų ir padeda juos pasiekti jums. Atsiribokite nuo negatyvą skleidžiančių ir viskuo nepatenkintų žmonių, kurie niekame nemato prasmės – tai per daug toksiški santykiai, kurie, tikėtina, trukdo jums gyventi ramybėje su savimi.

3. RŪPINKITĖS SAVO KŪNO SVEIKATA

Neveltui yra sakoma, kad kūnas – sielos namai. Ir iš ties – juk daug geriau jaučiatės ir labiau savimi pasitikite, kai esate išsimiegojusi, pilnavertiškai pavalgiusi, pasimankštinusi. Paverskite tai savo rutina. Lygiai taip pat kaip tvarkomės namus, reikėtų tvarkytis ir kūne – pripildyti jį įvairių maistingų medžiagų ir taip suteikti sau energijos. Mankštintis ar užsiimti kokiu nors judėti verčiančiu hobiu – plaukiojimu, važinėjimu dviračiu ir pan. Tai pagerins ne tik jūsų sveikatą, bet ir pagerės kūno išvaizda. O pagerėjusi kūno išvaizda priduos dar daugiau pasitikėjimo savimi ir savo jėgomis. Medituokite – visai nesvarbu ar užsiimsite klasikine meditacija ar versite karoliukus viena užsidariusi kambaryje. Meditacija yra laikas pabūti vienam su savo mintimis, išgirsti, ko iš ties trokštate ir kuo norite būti. Nepamirškite įsiklausyti į savo norus ir kartas nuo karto vieną kitą jį išpildyti – žymiai labiau pasitikėsite savimi ir savo jėgomis. Pakankamai išsimiegokite – miegas mums yra labai svarbus. Mums miegant vyksta įvairiausi procesai, kurie ne tik rūpinasi sveikata, bet ir grožiu. Be to, pilnavertiškas miegas gerina nuotaiką, o būnant geros nuotaikos yra lengviau pasitikėti savimi.

4. BŪKITE MALONI/-US SAU

Užuojauta ir pagarba sau yra būtina. Išmokite save paguosti ir neteiskite vėl suklydus. Pasitaikius nesėkmei, nepulkite savęs kaltinti ir pykti. Pabandykite suprasti kodėl taip pasielgėte ir ką galėtumėte kitą kartą padaryti kitaip. Juk jeigu, pavyzdžiui, jūsų draugė išrinktų nevykusią dovaną jūsų gimtadienio proga, neišvadintumėte jos negražiais žodžiais ir nelaikytumėte didžiausia nevykėle pasaulyje? Tiesiog pasijuoktumėte iš situacijos ir primintumėte draugei ką mėgstate. Taip pat bendrauti reikia ir su savimi – prisiminkite, kad klysti yra žmogiška, o jūs – žmogus.

5. DAUGIAU UŽSIIMKITE TUO, KAS JUMS SEKASI

Kas nutinka, kuomet kažką darant, jums tai puikiai sekasi? Auga pasitikėjimas savimi. Tai kodėl to nedaryti daugiau ir neauginti pasitikėjimo dar labiau? Pastebėkite, kas jums puikiai sekasi ir darykite tai dažniau. Priimkite aplinkinių komplimentus ir pagirkite pati save. Mes visos turime stipriųjų ir silpnųjų savybių – kažkaip taip nutinka, jog silpnosios savybės užvaldo ir nepasisekus tam tikroje užduotyje skubame save nuvertinti ir trypti savo pasitikėjimą savimi. Kurkite balansą ir neleiskite silpnosioms savo vietoms užvaldyti jūsų kasdienybės – išnaudokite stipriąsias puses ir kartokite jas nuolatos.

6. IŠSIKELKITE REALISTIŠKUS TIKSLUS

Elkitės su savimi kaip su vaiku – jeigu norite, kad jūsų vaikas pasiektų kažkokį tikslą ir gautų už tai gerą emociją bei atlygį – iškeliate jam realistišką tikslą. Neliepiate savo trimečiui nubėgti 10 km maratono, nes žinote, kad tai nėra realu. Tokius pat „vaikiškus“ tikslus kelkite ir sau. Nenusibrėžkite neįveikiamų tikslų, nes jų neįgyvendinimas kenkia pasitikėjimui savimi. Per mėnesį nenumesite 10 kg, per savaitę neišmoksite naujos kalbos.

Kaip išsikelti realistišką tikslą? Sugalvokite, ką norite pasiekti. Užsirašykite. Tada paklauskite savęs, kokią turite galimybę tai pasiekti ir kaip tai padarysite. (Būkite sąžiningos!) Jei atsakymas yra labai menkas, netikslus arba dar nė neįsivaizduojate kaip to sieksite - tikslas gali būti šiek tiek per aukštas. Sumažinkite tikslą, kad jis būtų realesnis ir lengviau pasiekiamas. Tuomet galėsite jį pasiekti ir džiaugtis, auginti pasitikėjimą savimi.

TESTAS

Na ir pabaigai norėtumėme Jus pakviesti atlikti mažą testuką, kuris padės jums išsiaiškinti ar pakankamai pasitikite savimi ar visgi reikėtų šį jausmą paugdyti labiau. Žemiau matote įvairius apibūdinimus – pažymėkite +, kurie žodžiai apibūdina būtent jus.

  • Visada švenčiate ir džiaugiatės kitų sėkme 
  • Esate atvira/-s ir nuoširdi/-us 
  • Norite ir mėgstate rizikuoti 
  • Mokate pasijuokti iš savęs 
  • Esate ryžtinga/-s 
  • Nuolat mokotės ir augate 
  • Pripažįstate savo klaidas ir mokotės iš jų 
  • Prisiimate atsakomybę ir nebėgate nuo jos 
  • Nebijote pokyčių, prisitaikote prie jų 
  • Niekada nekaltinate kitų ir neieškote pasiteisinimų

Dabar suskaičiuokite kiek + pavyko surinkti:

Jeigu surinkote 0-3: Deja, bet dar visiškai nepasitikite savimi ir nemokate džiaugtis savo gyvenimu. Susikoncentruokite į save, įsiklausykite, ko nori jūsų protas ir darbuokitės ties tuo. Nebijokite, jūs tokia ne viena. Laimei, pasitikėjimas savimi yra išugdomas – reikia tik pakankamai užsispyrimo ir noro pakeisti savo požiūrį į Save.

Jeigu surinkote 4-7: Jūs šaunuolė. Darykite tai, ką darėte iki šiol ir toliau ugdykite geruosius įpročius. Pakankamai pasitikite savimi, tačiau dar yra kur tobulėti. Laimei, jūs tai pati suprantate ir nežadate sustoti. Užsiimkite tuo, kas jums geriausiai sekasi ir skleiskite savo vidinį grožį aplinkiniams.

Jeigu surinkote 8-10: Jūs visiškai pasitikite savimi. Norime pasidžiaugti ir pagirti, nes pasitikėti savimi – didelis ir sunkus darbas. Puikiai tvarkotės su savo gyvenimu, norais ir išsikeliate realistiškus tikslus. Padėkite taip justis ir savo aplinkiniams – įkvėpkite ir užkrėskite kitus savo vidiniu grožiu, elegancija ir pasitikėjimu savimi.

Straipsnio autorius: Influx - kosmetikos naujienos

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis January February March April May June July August September October November December